Sulmet izraelite vrasin disa palestinezë në Nuseirat të Gazës / Photo: AA

Një sulm ajror izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat në Gaza qendrore ka vrarë disa palestinezë, sipas mediave lokale.

Një numër njerëzish u plagosën gjithashtu në sulm, sipas agjencisë së lajmeve WAFA.

Ushtria izraelite kreu një seri sulmesh ajrore në pjesë të ndryshme të Gazës ndërsa palestinezët shënuan ditën e dytë të festës myslimane të Bajramit të Kurbanit, duke vrarë dhe plagosur disa njerëz, sipas burimeve mjekësore dhe dëshmitarëve.

TRT Balkan / agjencitë