Serbia akuzohet nga FIFA lidhur me Kosovën në Katar    Foto: AA

Federata Serbe e Futbollit u akuzua nga FIFA të shtunën për varjen e një pankarte politike për shtetin e pavarur fqinj, Kosovën, në dhomat e zhveshjes përpara se të luante me Brazilin në Kupën e Botës. Pankarta në fjalë tregonte një hartë të Serbisë që përfshinte territorin e ish-krahinës së saj, e cila ka qenë një shtet i pavarur për gati 15 vjet, dhe sloganin "Jo dorëzim".

TRT Balkan / agjencitë