Çavuşoğlu u takua me drejtoreshën e UNICEF-it, Russell.     /Foto:  Mevlüt Çavuşoğlu/Twitter 

Ministri i Punëve të Jashtme i Türkiyes, Mevlüt Çavuşoğlu, u takua në Ankara me Drejtoreshën Ekzekutive të Fondit të Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF), Catherine Russell.

"Drejtoresha Ekzekutive e UNICEF-it ishte në Ankara për një vizitë solidariteti. Falënderojmë komunitetin ndërkombëtar për mbështetjen e dhënë në këtë kohë të vështirë", shkroi Çavuşoğlu në Twitter.

Tërmetet e 6 shkurtit dhe pasgoditjet në Türkiyen jugore lane pas vete mbi 44 mijë viktima dhe mijëra të lënduar.

Përveç mbështetjet e brendshme, me të prekurit e tërmetit është solidarizuar pothuajse e gjithë bota.

TRT Balkan / agjencitë