Erdoğan priti në takim presidentin e Azerbajxhanit, Aliyev / Photo: AA

Presidenti i Türkiyes Recep Tayyip Erdoğan u takua me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.

Presidenti Erdoğan priti në rezidencën Vahdettin në Istanbul, presidentin azerbajxhanas Aliyev, i cili ka zhvilluar një vizitë ngushëllimi dhe mbështetjeje pas tërmeteve të ndodhura në Türkiye më 6 shkurt.

Takimi mes Erdoğanit dhe Aliyevit u zhvillua me dyer të mbyllura për mediat.

TRT Balkan / agjencitë