Erdoğan uroi popullin turk dhe botën islame për Bajramin e Fitrit / Photo: AA

Nëpërmjet një postimi ne rrjetin social Twitter, presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan i ka uruar besimtarët mysliman për festën e Bajramit të Fitrit. "Urime festa e Ramazan Bajramit kombit tonë dhe botës islame.

Falenderoj Zotin tim që na solli në një Bajram tjetër. Edhe një herë, uroj mëshirën e Zotit për qytetarët tanë që humbën jeten në tërmete dhe përmbytje dhe jepu durim të afërmve të tyre", shkruan Erdoģan në Twitter.

Lutjen e Bajramit të Fitrit, presidenti turk e ka kryer në Xhaminë Ajasofja në Istanbul pas të cilës ne deklaratë për media u shpreh fushën e gazit natyror në Detin e Zi, makinën elektrike Togg.

TRT Balkan / agjencitë