Ministri i Jashtëm turk Fidan bisedoi me Stoltenbergun

Ministri i Jashtëm turk Fidan bisedoi me Stoltenbergun

Një nga temat e takimit ishte anëtarësimi i Suedisë në NATO.
Ministri i Jashtëm turk Fidan bisedoi me Stoltenbergun. / Foto: AA

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan ka zhvilluar mbrëmë një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

MPJ-ja turke konfirmoi se Fidan ka biseduar me Stoltenbergun, duke informuar se një nga temat ka qenë anëtarësimi i Suedisë në NATO.

Gjatë takimit u diskutua për zhvillimet më të fundit në Ukrainë, si dhe për hapat që po ndërmerren për ringjalljen e Iniciativës së Drithërave të Detit të Zi.


TRT Balkan / agjencitë