Presidenti Erdoğan pret në takim kryeministrin grek Mitsotakis / Photo: AA

Presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, priti në takim kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

Erdoğan e priti Mitsotakisin në hyrjen kryesore të Kompleksit Presidencial në Ankara.

Të dy liderët shtrënguan duart dhe pozuan para flamujve të Türkiyes dhe Greqisë.

Pas takimit kokë më kokë, Erdoğan dhe Mitsotakis do të kryesojnë takimin mes delegacioneve dhe do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Më pas presidenti turk do të shtrojë darkë në nder të kryeministrit Mitsotakis.

TRT Balkan / agjencitë