Presidenti Erdoğan priti në takim zëvendëskryeministrin e Jordanisë. / Photo: AA

Presidenti i Türkiyes Recep Tayyip Erdoğan priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministër i Punëve të Jashtme të Jordanisë, Ayman Safadi.

Në pritjen e mbyllur për media në Pallatin Presidencial mori pjesë edhe ministri i Jashtëm Hakan Fidan me të cilin Safadi zhvilloi takim gjatë ditës. Marrëdhëniet diplomatike mes Türkiyes dhe Jordanisë janë vendosur që në vitin 1947.


TRT Balkan / agjencitë