Presidenti turk Erdoğan priti në Ankara kryeministrin gjeorgjian

Presidenti turk Erdoğan priti në Ankara kryeministrin gjeorgjian

Erdoğan dhe Garibashvili zhvilluan një takim me dyer të mbyllura në kompleksin presidencial.
Presidenti turk Erdoğan priti në Ankara kryeministrin gjeorgjian / Photo: AA

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan priti sot kryeministrin gjeorgjian Irakli Garibashvili në kryeqytetin Ankara për bisedime.

“Erdoğan dhe Garibashvili zhvilluan një takim me dyer të mbyllura në kompleksin presidencial”, njoftoi Presidenca turke.
Takimi u zhvillua pas dy tërmeteve të forta që goditën Türkiyen jugore më 6 shkurt, duke marrë jetën e mbi 43.500 njerëzve.

Türkiye mori ngushëllime nga e gjithë bota, me shumë vende që dërguan ekipe shpëtimi dhe ndihmë.

TRT Balkan / agjencitë