Presidenti turk Erdoğan takohet me homologun e tij të EBA-së Al Nahyan.     oto: TRT World

Presidenti i Türkiyes Recep Tayyip Erdoğan u takua me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) Mohamed bin Zayed Al Nahyan. Erdoğan dhe Al Nahyan u takuan në kuadër të takimeve dypalëshe në Samitin e Qeverive Botërore që po mbahet në Dubai nën titullin "Formësimi i qeverive të së ardhmes".

Takimi mes dy liderëve ka qenë i mbyllur për mediat.

AA