Raketat nga terroristët e YPG/PKK-së në Karakamiş, humbin jetën tre persona

Raketat nga terroristët e YPG/PKK-së në Karakamiş, humbin jetën tre persona

Raketat kanë goditur një shkollë të mesme dhe dy shtëpi në qendrën e rajonit si dhe një kamion.
Raketat nga terroristët e YPG/PKK-së në Karakamiş, humbin jetën tre persona.     Foto: AA

Anëtarët e organizatës terroriste YPG/PKK lëshuan 4 raketa nga veriu i Sirisë ndaj rajonit Karkamış në qytetin Gaziantep të Türkiyes dhe se në rajon janë dërguar ekipe pasi njoftohet për të plagosur. Ministri i Brendshëm i Türkiye-s, Süleyman Soylu njoftoi se 3 persona humbën jetën si pasojë e sulmit me mortajë nga anëtarët e organizatës terroriste në Siri drejt rrethit Karkamış Bëhet e ditur se 4 raketat e lëshuara nga anëtarët e organizatës terroriste YPG/PKK, kanë goditur një shkollë të mesme dhe dy shtëpi në qendrën e rajonit si dhe një kamion në afërsi të pikës kufitare Karkamış. Theksohet se si pasojë e sulmeve ka të plagosur. Në vendin e ngjarjes janë dërguar ekipe të shumta.

TRT Balkan / agjencitë