Tërmet në Indonezi, 46 persona humbin jetën. / Photo: AA

Një tërmet me magnitudë 4,7 ballë është regjistruar në orën 14:47 në Kayseri të Türkiyes.

Në njoftimin e Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe të Emergjencave (AFAD) thuhet se epiqendra e tërmetit me magnitudë 4,7 ballë është regjistruar në rrethin İncesu në Kayseri.

Tërmeti ka qenë në një thellësi prej rreth 12,8 kilometrash

TRT Balkan / agjencitë