Galatasaray në play-off për kualifikim në Ligën e Kampionëve

Në raundin e radhës, Galatasaray do të ketë përballë kampionin norvegjez Molde.
Galatasaray në play-off për kualifikim në Ligën e Kampionëve.     /Foto: AA

Galatasaray triumfoi edhe në ndeshjen e kthimit kundër Olimpia Lublanës duke u kualifikuar në raundin e play off-it për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve të UEFA-s.

Në ndeshjen e kthimit të xhiros së tretë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve të UEFA-s, lojtarët e Galatasarayit festuan në Istanbul ndaj Olimpia Lublanës me rezultat 1:0, ndërsa klubi turk ka mposhtur klubin slloven edhe në ndeshjen e parë jashtë fushe me rezultat 3:0.

Golin për Galatasarayin e shënoi Mauro Icardi në në “RAMS Park” në minutën e 24-të.

Galatasaray luajti me një lojtar më pak nga minuta e 65-të pasi Lucas Torreira mori karton të kuq.

Ndonëse kishin humbur ndeshjen e parë kundër klubit Klaksvik nga Ishujt Faroe me rezultat 1-2, norvegjezët arritën të fitojë ndeshjen e kthimit. Pas 90 minutave të rregullta, rezultati ishte 1-0 në të mirë të norvegjezëve, të cilët gjithashtu shënuan një gol për të siguruar fitore në lojën shtesë.