Kryediplomati i Türkiyes takon në Istanbul homologun britanez.    /Foto: Ministria e Jashtme e Türkiyes/X

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan dhe Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar David Cameron u takuan për bisedime të premten, tha Ministria e Jashtme turke në X.

Takimi u zhvillua në zyrën përfaqësuese të ministrisë në Istanbul, shtoi ajo.

Asnjë informacion i mëtejshëm nuk u nda për takimin.

Si pjesë e turneut të tij rajonal, Cameron vizitoi Izraelin, territoret e pushtuara palestineze dhe Katarin përpara se të mbërrinte në Turkiye.

TRT Balkan / agjencitë