Dy super përballje në 1/16 të Ligës së Kampionëve / Foto: UEFA

Skuadrat evropiane të futbollit sapo mësuan kundërshtarët e tyre në shortin për fazën 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Shorti ka vënë përballë njëra-tjetrës skuadrat e mëdha dhe rrjedhimisht na presin ballafaqime tejet të zjarrta.

Këto janë ndeshjet e 1/16:

Ky është shorti i plotë:

RB Leipzig-Manchester City

Club Brugge-Benfika

Liverpool-Real Madrid

Milan-Tottenham

Frankfurt-Napoli

Borussia Dortmundi-Chelsea

Inter-Porto

PSG-Bayern-Mynich

Sipas njoftimeve të UEFA-së, ndeshjet e para zhvillohen në fund të muajit shkurt dhe në fillim të muajit mars të vitit të ardhshëm.

Ndërsa finalja e këtij turneu ndërkombëtar do të mbahet më 10 qershor në Istanbul të Türkiyes.

TRT Balkan