Emerson shkruan historinë, lojtari i parë me të gjitha trofetë e UEFA-s!

Emerson shkruan historinë, lojtari i parë me të gjitha trofetë e UEFA-s!

Mes trajnerëve i vetmi me një arritje të tillë është Jose Mourinho.
Emerson shkruan historinë, lojtari i parë me të gjitha trofetë e UEFA-s! / Foto: emersonpalmieri (Twitter) / Photo: @emersonpalmieri

Lojtari i West Ham, Emerson Palmieri, bëri histori dhe u bë lojtari i parë që fitoi tre tituj të UEFA-s.

Me triumfin në finalen e Pragës kundër ekipit italian Fiorentina, Emerson ka fituar Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës me Chelsean, si dhe Ligën e Konferencës me West Hamin, që është një arritje mbresëlënëse.

Italiani ka pas emrit edhe trofeun nga Europiani i vitit 2020, si dhe Superkupën e Europës, që është një arritje vërtet mbresëlënëse.

Mes trajnerëve i vetmi me një arritje të tillë është Jose Mourinho.


TRT Balkan