​Katërshja nga Shqipëria do të referojë në ndeshjen Ajax-Aston Villa. / Foto: Kosova Press

UEFA ka konfirmuar gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Konferencës, ku pjesë e tyre do të jenë edhe referët nga Shqipëria.

Enea Jorgji, Denis Rexha, Ridiger Çokaj dhe Eldorjan Hamiti do të vendosin drejtësinë në përballjen mes Ajaxit dhe Aston Villas.

Arritje tjetër e madhe për arbitrimin shqiptar, pasi që gjyqtarët tanë do të ndajnë drejtësinë në këtë ndeshje, e cila i takon 1/8-ës së Ligës së Konferencës.

TRT Balkan / agjencitë