Türkiye: Zjarrfikësit ende luftojnë me zjarret në pyjet e Kemerit.     /Foto: AA

Zjarrfikësit në terren janë ende duke luftuar kundër vatrave të zjarreve në pyjet e zonës së Kemerit në Antalya të Türkiyes.

Ata janë ende duke u përpjekur për të vënë nën kontroll zjarrin e rënë mbrëmjen e kaluar në zonën Goynuk Degirmendere.

Qasja nga toka është e vështirë dhe janë vendosur helikopterë dhe dronë. Në tokë ka një numër të madh spërkatësish, zjarrfikësesh dhe punonjësish të pyjeve, të cilët po luftojnë me zjarrin.


TRT Balkan / agjencitë