Sërish të shtëna në shkollë, një viktimë e dy të plagosur në ShBA

Sërish të shtëna në shkollë, një viktimë e dy të plagosur në ShBA

Ngjarja ka ndodhur në shkollën e mesme Greensburg, në shtetin Louisiana, dhe viktimat janë nxënës.
Sërish të shtëna në shkollë, një viktimë e dy të plagosur në ShBA / Foto: AA

Të paktën një person u vra dhe dy u plagosën nga të shtënat me armë zjarri në një shkollë të mesme në shtetin amerikan Louisiana, raportojnë mediat lokale.

Ngjarja ka ndodhur në gjimnazin “Greensburg”, në shtetin federal Louisiana dhe viktimat janë nxënës.

Autoritetet thanë se të dyshuarit janë dërguar në paraburgim.

Për momentin nuk dihet motivi i sulmit me armë zjarri.

AA