Fidan dhe Al Nahyan biseduan në Abu Dhabi / Photo: AA

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan u takua të premten në Abu Dhabi me Presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe Mohamed bin Zayed Al Nahyan.

Sipas burimeve diplomatike turke, Fidan ndodhet në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Fidan u takua me homologun e tij Abdullah bin Zayed Al Nahyan të enjten në Abu Dhabi, tha Ministria e Jashtme turke.

TRT Balkan / agjencitë